پکیج کامل راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبرید ویژه آزمون نظام مهندسی

پکیج کامل راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبرید

پکیج کامل راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبرید

به گزارش کلید واژه در راستای کامل کردن جزوات رشته تاسیسات مکانیکی با کامل شده تمام جزوات مسائل سایکرومتری اکنون “پکیج کامل راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبرید” برای داوطلبان عزیز به همت جناب مهندس مصطفی موسوی آماده شده و با تخفیف خوبی در سایت قرار داده شده است.

مقدمه

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که در آزمون نظام مهندسی رشته طراحی تأسیسات مکانیکی مهر ۹۸، بیش از ۴۰% سوالات از مطالبی خارج از منابع رسمی اعلام شده برای آزمون (مباحث ۲۲ گانه، نشریات و کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان) مطرح شده بود. این مسئله نشان می دهد داوطلبین محترم آزمون طراحی تاسیسات مکانیکی بدون مطالعه ی این مباحث احتمال ناچیزی برای قبولی در آزمون دارند.

اما از طرفی فرصت مطالعه برای آزمون محدود، داوطلبین شاغل و اغلب فاصله گرفته از درس و محیط آکادمیک هستند که این می تواند کار را دشوار کند. لذا وجود منبعی که به طور مختصر و مفید به آموزش و جمع بندی این مطالب بپردازد بسیار ضروری به نظر می رسید. از این رو بر آن شدیم تا با تهیه مجموعه ای ارزشمند از “جزوات مسئله محور” به این نیاز داوطلبان پاسخ دهیم. این مجموعه با تألیف جزوات راهنمای حل مسائل مباحث ۱۴ و ۱۷ که مشترک با آزمون نظارت بودند آغاز شد و در ادامه معطوف شد به مطالب خارج از مباحثی که در آزمون طراحی بیشتر مطرح می شدند. جزواتی نظیر راهنمای حل مسائل پمپ، انتقال حرارت، سایکرومتری، تبرید و غیره.

در میان سوالات خارج از مبحث، سوالات مربوط به سایکرومتری و تبرید بیشترین سهم را دارد و بیش از ۶۰% سوالات خارج از مبحث (معادل یک چهارم کل آزمون) به این سرفصل اختصاص دارد. از این رو این مبحث مهم را به تفصیل و در پنج جلد مفصل خدمت داوطلبین گرامی ارائه شد. اکنون که این مبحث تکمیل شده است، تصمیم بر آن شد که این پنج جلد را در قالب یک پکیج و با تخفیف مناسب در اختیار داوطلبین قرار دهیم تا ضمن صرفه جویی در هزینه ، بتوانند مجموعه کامل و به هم پیوسته ای را در اختیار داشته باشند. این پکیج دارای جزوات زیر است (که با کلیک بر روی هریک، جهت دیدن جزئیات به صفحه اختصاصی آن جزوه هدایت می شوید).

برای دیدن نمونه و توضیحات هر جزوه بصورت جداگانه روی تیتر آن کلیک کنید.

جزوه اول: مفاهیم سایکرومتری

این جزوه دارای دو فصل است که فصل اول به بیان تعریف ها و مفاهیم ابتدایی جدول سایکرومتریک می پردازد و فصل دوم نیز فرآیندهای رایج بر روی هوا در سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع را معرفی می کند. این جزوه دارای ۱۰ مثال مهم از آزمون های نظام مهندسی سال های اخیر است.

جزوه دوم: راهنمای حل مسائل ایرواشر، کویل و تهویه مطبوع

در این جزوه با توجه به مقدمات مطرح شده در جزوه اول، روش های حل اختصاصی برای مسائل ایرواشر، کولر آبی، کویل سرمایی و گرمایی، اختلاط هوا و تهویه مطبوع ارائه شده و با ۱۴ مثال از آزمون های سال های گذشته و یک تمرین (با پاسخ) مطلب کاملا برای داوطلب جا انداخته می شود. توجه کنید برای اغلب مثال های این جزوه و جزوه اول، نمودار سایکرومتری اختصاصی ترسیم شده است.

جزوه سوم: راهنمای حل مسائل چیلر تراکمی، جذبی و پمپ حرارتی

در این جزوه ضمن یادآوری کوتاهی از ترمودینامیک، به بررسی دقیق سیکل تبرید تراکمی می پردازیم که در هر مرحله و در هر جزء چیلر تراکمی دقیقا چه اتفاقی می افتد. سپس با تعریف ضریب عملکرد برای چیلر، معادلات مختلف و روش حل مسائل مربوط به آن را بیان می کنیم. همچنین مرور مختصری بر چیلر جذبی (که در جلد چهارم به طور دقیق بررسی می شود) و همچنین پمپ حرارتی خواهیم داشت که روش حل مسائل ضریب عملکرد چیلر جذبی و ضریب عملکرد پمپ حرارتی را نیز آموزش می دهیم. این جزوه شامل ۱۵ مثال و ۳ تمرین (با پاسخ) و همچنین چندین فرمول کاربردی برای تسریع در حل مسائل است.

جزوه چهارم: تشریح سیکل چیلر جذبی، اجزای اصلی و فرعی چیلر تراکمی

چیلر تراکمی در جزوه سوم به طور مفصل بحث شد و چیلر جذبی در این جزوه. عملکر تک تک اجزای اصلی و برخی اجزای فرعی چیلر جذبی توضیح داده شده است. همچنین مقایسه کاملی از مزایا و معایب چیلر جذبی و تراکمی و ضریب عملکرد آن ها انجام شده است.

در بخش دوم این جزوه اجزای اصلی چیلر تراکمی، انواع و مقایسه آن ها انجام شده است (انواع کمپرسور، اواپراتور و… و شباهت ها و تفاوت های آن ها). همچنین اجزای فرعی چیلر تراکمی (آکومولاتور، رسیور، انواع شیرها و سنسورها…) معرفی می شوند.

جزوه پنجم: راهنمای حل مسائل برج خنک کن و سختی‌گیر

در این جزوه که کوتاه ترین جزوه این مجموعه است، پارامترهای مهم طراحی برج خنک کن، آب جبرانی مورد نیاز برج، سیکل های تغلیظ و غیره به تفصیل معرفی و بحث می شود. همچنین انواع روش های سختی گیری، محاسبه حجم رزین سختی گیر و غیره توضیح داده شده است. این جزوه در مجموع دارای ۵ مثال آزمونی و ۱ تمرین با پاسخ است.

سایر جزوات و پکیج های آموزشی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

سایر جزوات مخصوص آزمون طراحی: جزوه “راهنمای حل مسائل پمپ در آزمون نظام مهندسی” یکی دیگر از جزوات مسئله محور منتشر شده است که بیشتر مربوط به آزمون طراحی است. همچنین جزواتی نظیر انتقال حرارت، بادزن ها و غیره نیز در دست تالیف است که به زودی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

سایر پکیج ها: پکیج اول ارائه شده از همین نویسنده تحت عنوان “پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا” که شامل سه جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی، تخلیه هوا و هود آشپزخانه های تجاری و تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید است. پکیج دوم ارائه شده از همین نویسنده تحت عنوان “پکیج راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷” شامل سه جزوه راهنمای حل مسائل لوله کشی گاز و نوارپیچی و فواصل آن، دودکش و تأمین هوای احتراق است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید