پکیج راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷ (گازکشی، دودکش، تامین هوای احتراق)

راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷

پکیج راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷ (گازکشی، دودکش، تامین هوای احتراق)

در ادامه تالیف جزوات رشته تاسیسات مکانیکی و قرار دادن در سایت کلید واژه اکنون پکیج جزوات راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷ که شامل چند جزوه میباشد و برای سهولت خرید داوطبان و همچنین با اعمال تخفیف برای داوطلبان قرار داده شده است این جزوات توسط جناب مهندس مصطفی موسوی دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر تالیف شده است.

مقدمه:
همانطور که می‌دانید، یکی از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی گذشتن حداقل ۳ سال از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی است. این مسئله به این معنی است که اغلب داوطلبان نظام مهندسی مدتی از فضای درس و امتحان دور شده‌اند. در نتیجه ممکن است تسلط سابق بر روش‌های حل مسئله را نداشته باشند. همچنین به دلیل شاغل بودن این عزیزان، زمانی که می‌توانند به مطالعه و تمرین اختصاص بدهند اندک است. در نتیجه ممکن است برخیزسوالاتی که نیاز به محاسبه دارد را از دست بدهند. از طرفی برخی سوالات نکات انحرافی دارد که در مباحث دیگری (جز مبحث اصلی که بحث در آن مطرح شده) هستند. در نتیجه احتمال دارد داوطلب با فرض تسلط، به حل مسئله بپردازد و نهایتا در دام طراح سوال بیافتد و سوال را غلط جواب بدهد.
لذا وجود جزوات خلاصه‌ای که با محوریت حل مسئله نوشته شده باشند ضروری به نظر می‌رسید و هدف ما از نوشتن مجموعه جزوات مسئله محور نیز دست یابی به همین امر است. از این مجموعه تا کنون شش جزوه در قالب سه پکیج عرضه شده است. پکیج اول “راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا” بود که قبلاً خدمت داوطلبین ارائه شد.
اکنون پکیج دوم که شامل سه جزه راهنمای حل مسائل گازکشی، دودکش و تامین هوای احتراق است تقرطبا تمام مسائل محاسباتی مبحث هفدهم را (به همراه بخش‌هایرمشترک با مبحث چهاردهم) پوشش می‌دهد و از این رو می‌توان آن را پکیج راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷ نیز نامید.
🔴 لازم به ذکر است در آزمون نظارت مهر ۹۸ حدود ۱۰ سوال مستقیما از مبحث ۱۷ یا بخش های مشترک مبحث ۱۷ و ۱۴ مطرح شده بود!

در این پکیج سه جزوه منتشر شده قبل به طور یکجا و با تخفیف در اختیار علاقه‌مندان فرار می‌گیرد. (با کلیک روی عنوان هر جزوه می‌توانید به صفحه اختصاصی آن هدایت شوید)

جزوه اول: راهنمای حل مسائل گاز کشی (لوله کشی، نوارپیچی و…)

این جزوه شامل سه فصل و پنج مثال جامع و یک تمرین است. در فصل نخست نحوه انتخاب قطر اجزا مختلف لوله کشی گاز و به ویژه شیر را می‌آموزیم، در فصل دوم به عایق کاری و محاسبه طول نوار جهت نوارپیچی لوله گاز می‌پردازیم و در فصل سوم فواصلی که باید لوله یا شیر گاز از المان‌های مختلف ساختمانی داشته باشند را در قالب چند شکل بیان می‌کنیم.

جزوه دوم: راهنمای حل مسائل دودکش

بخش دودکش در مبحث ۱۴ و به ویژه در مبحث ۱۷ به صورت واضح و بلیغی مطرح نشده است. لذا ابهام‌های زیادی برای داوطلبین وجود دارد. همچنین نحوه استفاده از سه جدول مهم برای انتخاب قطر دودکش گاه شامل چند مرحله میان یابی یا مستلزم انجام استدلال‌های مفهومی است که دررمتن مبحث و سایر منابع مطالعاتی بیان نمی‌شوند. در این جزوه و در قالب پنج فصل و ۲۲ مثال و یک تمرین، ما ابتدا نکات مهم اولیه درباره انتخاب قطر دودکش را مطرح می‌کنیم. بعد به نحوه محاسبه و جدول خوانی و انتخاب قطر دودکش مستقل و سپس مشترک در یک یا چند طبقه می‌پردازیم. به طور مختصر نحوه انتخاب ضخامت دودکش را بیان می‌کنیم و نهایتا به
چند شکل مفصل، نحوه چیدمان چند معبر دود در یک دودکش آجری یا ودکش با مصالح ساختمانی و محاسبه ابعاد و فواصل آن می‌پردازیم. در این جزوه مثال‌های مهم سال‌های اخیر آزمون نظام مهندسی به طور مفصل حل شده است.

جزوه سوم:حل مسائل تأمین هوای احتراق

با توجه به این که تامین هوای احتراق بسته ظرفیت‌های مختلف، نوع ساختمان، مساحت فضا، نحوه ارتباط بازشو به هوای بیرون و… حالت‌های بسیار متنوعی دارد، حل مسئله آن ممکن است داوطلب را دچار سردر گمی کند. همچنسن استثنائات مختلف کار را دشوار تر می‌کند. لذا در این جزوه با بیان برخی نکات، اقدام به ترسیم روند نما (فلوچارت) مفصلی کردیم که همه‌ی مطالب این فصل را در خود جای می‌دهد. همچنین جدولی که تبدیل واحد‌های این قسمت را به طور یکجا جمع آوری کرده، نکات تکمیلی و حل کاملا تشریحی چهار مثال مفصل مربوط به این بخش از آزمون نظام مهندسی سال‌های گذشته بخش‌های دیگر این جزوه هستند.

مزوات مرتبط:
سه جزوه “راهنمای حل مسائل تعویض طبیعی و مکانیکی هوا”، “راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص، آشپزخانه‌های تجاری و…)” و “راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید” نیز هم به صورت تک تک و هم به صورت “پکیج سه جزوه راهنمای حل مسائل تعویض و تهویه هوا” با تخفیف قایل تهیه است. سایر جزوات تاسیسات مکانیکی نیز به محض آماده شدن در اختیار داوطلبین قرار خواهد گرفت و همچنین پکیج راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبریدبرای داوطلبان عزیز آماده شده است

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه راهنمای حل مسائل لوله کشی گاز از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه راهنمای حل مسائل تأمین هوای احتراق از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه حل سوالات دودکش از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)

برای خرید پکیج راهنمای حل مسائل مبحث ۱۷ در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی – نظارت و طراحی روی لینک خرید زیر کلیک کنید و بعد از خرید یک فایل pdf میتوانید دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید