پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا (آشپزخانه، پارکینگ، موتورخانه تبرید و…)

پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا

پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا (آشپزخانه، پارکینگ، موتورخانه تبرید و…)

به گزارش کلید واژه بیش از این سه جزوه مجزا برای مبحث تعویض و تخلیه هوا توسط مؤلف (مهندس سید مصطفی موسوی) در اختیار علاقه مندان و داوطلبین گرامی آزمون نظام مهندسی، رشته تأسیسات مکانیکی (نظارت و طراحی) قرار گرفت. و اکنون به درخواست داوطلبان و برای راحتی داوطلبان پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا  که شامل هر ۳ جزوه میباشد با تخفیف در اختیار داوطلبان عزیز قرار میگیرد.

این سه جزوه عبارتند از (با کلیک روی هر جزوه میتوانید به صفحه اختصاصی آن هدایت شوید)

۱-راهنمای حل مسائل تعویض طبیعی و مکانیکی هوا این جزوه دارای دو فصل و ۸ مثال است و نکات آن مطابق با مبحث ۱۴ ویرایش ۹۶ و مبحث ۱۹ ویرایش ۸۹ تنظیم شده است. در فصل اول تعویض هوای طبیعی، جدولی ارائه شده است که نحوه ی محاسبه سطح دهانه بازشو را با شکل و فرمول خلاصه ای توضیح می دهد و مثالی نیز از آزمون های سال های پیش حل شده. همچنین بازشوی افقی زیرزمین با شکل و مثال توضیح داده شده. در فصل دوم نیز ضمن ارائه خلاصه نکات تعویض هوای مکانیکی فضاهای رایج و فضاهای خالی از انسان، با حل ۵ مثال کاربردی از سال های گذشته، آورده شده است.
۲- راهنمای حل مسائل تخلیه هوای و هود (فضاهای خاص آشپزخانه های تجاری) این جزوه دارای دو فصل و ۴ مثال است و نکات ان مطابق با مبحث ۱۴ ویرایش ۹۶ و مبحث ۳ ویرایش ۹۵ تنظیم شده است. در فصل اول تخلیه مکانیکی فضاهای خاص (زیان آور برای انسان) شامل چند نکته و جدول خلاصه ای است که نکات مهم حل مسئله را در خود جای داده است. در فصل دوم نیز به تخلیه هوای آشپزخانه های تجاری از طریق هود (که از مهم ترین بخش های این مبحث در آزمون‌ ها است) پرداخته ایم و با آوردن دو شکل مهم، ابعاد و فواصل برای داوطلب به طور ملموس تری ترسیم شده است و نهایتا فصل با آوردن چند مثال نکته دار از سال های گذشته به اتمام می رسد. در پیوست نیز جدول تخلیه هود (از مبحث ۱۴که دارای اشکالاتی بود) به صورت اصلاح شده آمده. همچنین سه نقشه ی مهم از نشریه ۶-۱۲۸ برای تکمیل بحث آورده شده است.
۳- راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید این جزوه نیز دارای دو فصل و ۴ مثال است. در فصل اول تعویض طبیعی و مکانیک پارکینگ با توجه به سلامتی انسان و کنترل آتش سوزی از مباحث ۱۴ و ۳ به صورت یکجا آورده شده است. در فصل دوم نیز تعویض طبیعی و مکانیکی موتورخانه تبرید آمونیاکی و غیر آمونیاکی در قالب چند نکته و فرمول خلاصه شده است.
جزوات فوق همگی مربوط به تعویض یا تخلیه ی هوا از یک فضا به دلیل تأمین اکسیژن مورد نیاز انسان و دفع آلودگی ها از فضای تنفسی انسان هستند و منبع اصلی آن ها مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان است که با نکاتی از مباحث سوم و نوزدهم تکمیل می شوند. به درخواست داوطلبین و کاربران سایت، بر آن شدیم تا این سه جزوه که در عین مجزا بودن، به یک مبحث کلی اشاره دارند و در آزمون نظام مهندسی سوالات مشابهی دارند را در قالب یک پکیج ارائه کنیم تا داوطلبیی که قصد خرید هر سه مبحث را دارند. بتوانند سه جزوه را به صورت یکجا و با تخفیف دریافت کنند. برای دیدن نمونه هر یک از جزوه ها به مطلب  مربوط به همان جزوه مراجعه فرمایید. .
سخن پایانی: . توجه کنید این مبحث (تعویض و تخلیه هوا) علاوه بر سوالاتی که به صورت مستقیم از آن مطرح می شود، در بسیاری از سوالات بخش های دیگر نیز به عنوان پیش نیاز حل سوال مطرح می شود و عدم تسلط بر این بخش، ممکن است باعث شود سوال یک مبحث دیگر که داوطلب مطالعه کرده و توانایی حل آن را دارد را به آسانی از دست بدهد یا پاسخ اشتباه بدهد. در نتیجه توصیه می شود با توجه به تشابه سوالات این فصل، هرسه جزوه مطالعه شود تا از تسلط بر این بخش اطمینان حاصل شود.
جزوات مرتبط: جزوات “راهنمای حل مسائل دودکش” و “راهنمای حل مسائل تأمین هوای احتراق” و “راهنمای حل مسائل لوله کشی گاز” نیزتوسط همین مؤلف آماده شده است که هم به صورت تک تک و هم به صورت پک یکجا به زودی ارائه خواهد شد. و همچنین پکیج راهنمای حل مسائل سایکرومتری و تبریدبرای داوطلبان عزیز آماده شده است
برای دیدن نمونه هر جزوه بصورت جدا روی لینک دانلود نمونه هر کدام در زیر کلیک کنید.
نمونه از جزوه حل مسائل تخلیه هوا و هود از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)
نمونه از جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)
مونه از جزوه حل سوالات تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)
برای خرید پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا (آشپزخانه، پارکینگ، موتورخانه تبرید) در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی – نظارت و طراحی روی لینک خرید زیر کلیک کنید و بعد از خرید یک فایل pdf میتوانید دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید