جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی در آزمون نظام مهندسی

راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی

جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی

به گزارش کلید واژه در ادامه سری جزوات آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی، بعد از جزوه اول راهنمای حل مسائل دودکش ها و جزوه دوم راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود اینک جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی را که توسط جناب مهندس مصطفی موسوی دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر آماده شده را برای شما داوطلبان عزیز قرار میدهیم.

مقدمه:

در آزمون‌های نظام مهندسی رشته تأسیسات مکانیکی، علاوه بر سؤالاتی که مبتنی بر خواندن اعداد از متن مباحث یا نشریات مطرح می‌شود و مستلزم خواندن و تسلط بر منابع مربوطه است، همواره بخشی از آزمون اختصاص به سؤالاتی دارد که از داوطلب انتظار حل مسئله و استنباط از جداول، نمودارها و فرمول‌های پایه مهندسی مکانیک است.

از آنجایی که بخش قابل توجهی از داوطلبین این آزمون ها را مهندسان شاغلی تشکیل می‌دهند که مدتی است از فضای آکادمیک فاصله گرفته اند، تسلط سابق بر روش های حل مسئله را ندارند.

عامل دیگری که باعث می شود داوطلبین در حل مسائل دچار چالش شوند پراکنده بودن ملزومات حل مسائل در بین مباحث است که نیاز به جمع آوری و تدوین آن‌ها به صورت یکجا وجود دارد.

جزوات مسئله محور به انجام این مهم می‌پردازند. در این جزوه ها هرآنچه در حل مسئله در مباحث مربوطه یا نشریات لازم بوده آمده است تا داوطلب روش حل مسئله را بیاموزد و دچار سردرگمی نشود.

تذکر: این جزوه صرفا راهنمای حل مسئله است و مطاله‌ی آن نباید جایگزین مطالعه بخش مربوطه در مباحث مقررات ملی ساختمان شود. در هر صورت داوطلب باید متن مبحث را نیز خوانده و به آن تسلط داشته باشد.

در این جزوه چه می خوانیم؟‌

این جزوه دارای دو فصل  است که شامل درسنامه و حل مثال‌های کاربردی هر بخش می‌شود. مثال‌ها از آزمون‎های نظام مهندسی سال‌های اخیر انتخاب شده است. تعداد کل مثال‎های این جزوه ۸ مثال است. فصول کتاب به قرار زیر است:

فصل اول: تعویض هوای طبیعی

بخش اول این فصل شامل خلاصه نکات بخش تعویض هوای طبیعی  و  جدول خلاصه‌ی است که مطالب مربوط سطح بازشوی دهانه تعویض هوای طبیعی با شکل و فرموهای کاربردی ارائه شده است. این بخش دارای ۲ مثال است

در بخش دوم نیز به دهانه افقی دهانه تعویض هوای زیر زمین روی کف با مثال مرتبط آن آورده شده است

فصل دوم: تعویض مکانیکی هوا

این فصل نکات مربوط به تعویض مکانیکی هواهای معمولی و فضاهای خالی از انسان از فصل ۱۴ و ۱۹ به طور یکجا و کاربردی توضیح داده شده است و دارای ۵ مثال کاربردی از سوالات سال­های گذشته ی آزمون نظام مهندسی است.

پیوست:

در پیوست علاوه بر جدول مقادیر تعویض و تخلیه هوا، شماره ی نقشه های مربوط به این بخش در نشریه ۶-۱۲۸ آورده شده است.

جزوات مرتبط:

با توجه به این که مسائل مربوط به تعویض و تخلیه هوا در فصل‌ها و مباحث مختلف آورده شده است، بر آن شدیم تا با جمع آوری این مطالب، حل مسئله را برای داوطلب راحت تر کنیم. بخش‎های مختلف مربوط به تعویض و تخلیه هوا در عین استقلال به یکدیگر بی‌ربط نیستند. لذا ما برای کاهش هزینه‎های داوطلب، این جزوه‌ها را هم به صورت تکی تهیه کردیم (تا هر کس بتواند فقط در بخش مورد نیاز خود هزینه کند) و هم به صورت مجموعه‌ای (تا داوطلبانی که قصد خرید کلیه جزوه ها و تسلط بر این بخش دارند بتوانند با تخفیف همه جزوه ها را خرید کنند.)

جزوه ی حاضر دومین جزوه از مجموعه جزوه های مسئله محور مهندس موسوی و اولین بخش از پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» است. سایر جزوه های پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» عبارتند از تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص و هود آشپزخانه تجاری)، تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه های تبرید. جزوه‌ی تأمین هوای احتراق نیز در صورت درخواست داوطلبین به پک مذکور اضافه خواهد شد.

سخن پایانی: با توجه به این که این جزوه فقط برای یک گروه از مسائل مطرح در آزمون نوشته شده است، در تألیف آن اصل بر خلاصه و مفید بودن مطالب بوده است. تسلط بر این مبحث مستلزم حل نمونه سوالات مربوط به این مبحث از آزمون های سال های گذشته است که همگی با مطالب این جزوه به راحتی قابل حل هستند.

همچنین شما داوطلب عزیز متوانید تمام این جزوات را بصورت یکجا در اینجا (پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا) مشاهده و با تخفیف خرید نمایید

با آرزوی موفقیت

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)

برای خرید جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی و مکانیکی در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی – نظارت و طراحی روی لینک خرید زیر کلیک کنید و بعد از خرید یک فایل pdf میتوانید دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید