جزوه راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص و آشپزخانه تجاری)

حل مسائل تخلیه هوا و هود

راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص و آشپزخانه تجاری)

به گزارش کلید واژه در ادامه سری جزوات رشته تاسیسات مکانیکی بعد از قرار دادن جزوه راهنمای حل مسائل دودکش در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی  اینکه جزوه جدید راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص و آشپزخانه تجاری)  که توسط مهندس سید مصطفی موسوی دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک  از دانشگاه خواجه نصیر برای داوطلبان عزیز آماده شده و در سایت قرار میگیرد

مقدمه:

در آزمون‌های نظام مهندسی رشته تأسیسات مکانیکی، علاوه بر سؤالاتی که مبتنی بر خواندن اعداد از متن مباحث یا نشریات مطرح می‌شود و مستلزم خواندن و تسلط بر منابع مربوطه است، همواره بخشی از آزمون اختصاص به سؤالاتی دارد که از داوطلب انتظار حل مسئله و استنباط از جداول، نمودارها و فرمول‌های پایه مهندسی مکانیک است.

از آنجایی که بخش قابل توجهی از داوطلبین این آزمون ها را مهندسان شاغلی تشکیل می‌دهند که مدتی است از فضای آکادمیک فاصله گرفته اند، تسلط سابق بر روش های حل مسئله را ندارند.

عامل دیگری که باعث می شود داوطلبین در حل مسائل دچار چالش شوند پراکنده بودن ملزومات حل مسائل در بین مباحث است که نیاز به جمع آوری و تدوین آن‌ها به صورت یکجا وجود دارد.

جزوات مسئله محور به انجام این مهم می‌پردازند. در این جزوه ها هرآنچه در حل مسئله در مباحث مربوطه یا نشریات لازم بوده آمده است تا داوطلب روش حل مسئله را بیاموزد و دچار سردرگمی نشود.

تذکر: این جزوه صرفا راهنمای حل مسئله است و مطاله‌ی آن نباید جایگزین مطالعه بخش مربوطه در مباحث مقررات ملی ساختمان شود. در هر صورت داوطلب باید متن مبحث را نیز خوانده و به آن تسلط داشته باشد.

در این جزوه چه می خوانیم؟‌

این جزوه دارای دو فصل  است که شامل درسنامه و حل مثال‌های کاربردی هر بخش می‌شود. مثال‌ها از آزمون‎های نظام مهندسی سال‌های اخیر انتخاب شده است. تعداد کل مثال‎های این جزوه ۴ مثال است. فصول کتاب به قرار زیر است:

فصل اول: تخلیه هوای مکانیکی فضاهای خاص:

شامل چند نکته و  جدول خلاصه‌ی است که مطالب مربوط به فضاهای خاص(یعنی فضاهای دارای منابع تولید و انتشار بو، دود، گاز، ذرات گرد و غبار، بخار آب و گرما است در حدی که برای سلامتی انسان زیان داشته باشند)،  که در حل مسئله ممکن است مورد پرسش قرار بگیرند را به طور یکجا جمع آوری کرده است.

فصل دوم: تخلیه هوای آشپزخانه های تجاری (هود)

در این فصل نکات پراکنده‌ی فصل تخلیه هوا که مربوط به حل مسائل هود هستند به طور یکجا جمع شده است. همچنین در دو شکل اجزائ مختلف هود، چیدمان و ابعاد هود سه طرفه و چهارطرفه نشاند داده شده است. همچنین دو مثال از دو آزمون طراحی اخیر به طور تشریحی حل شده است.

پیوست:

پیوست دارای دو بخش است. در بخش اول جدول اصلاح شده ی میزان تخلیه هوای هود از مبحث ۱۴ آورده شده است. بخش دوم نقشه هایی از نشریه ۶-۱۲۸ که مربوط به هود بود و مطالعه ی آن برای داوطلبین ضروری

جزوات مرتبط:

با توجه به این که مسائل مربوط به تعویض و تخلیه هوا در فصل‌ها و مباحث مختلف آورده شده است، بر آن شدیم تا با جمع آوری این مطالب، حل مسئله را برای داوطلب راحت تر کنیم. بخش‎های مختلف مربوط به تعویض و تخلیه هوا در عین استقلال به یکدیگر بی‌ربط نیستند. لذا ما برای کاهش هزینه‎های داوطلب، این جزوه‌ها را هم به صورت تکی تهیه کردیم (تا هر کس بتواند فقط در بخش مورد نیاز خود هزینه کند) و هم به صورت مجموعه‌ای (تا داوطلبانی که قصد خرید کلیه جزوه ها و تسلط بر این بخش دارند بتوانند با تخفیف همه جزوه ها را خرید کنند.)

جزوه ی حاضر دومین جزوه از مجموعه جزوه های مسئله محور مهندس موسوی و اولین بخش از پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» است. سایر جزوه های پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» عبارتند از تعویض طبیعی و مکانیکی هوا، تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه های تبرید. جزوه‌ی تأمین هوای احتراق نیز در صورت درخواست داوطلبین به پک مذکور اضافه خواهد شد. به زودی این مجموعه تکمیل خواهد شد.

سخن پایانی: با توجه به این که این جزوه فقط برای یک گروه از مسائل مطرح در آزمون نوشته شده است، در تألیف آن اصل بر خلاصه و مفید بودن مطالب بوده است. تسلط بر این مبحث مستلزم حل نمونه سوالات مربوط به این مبحث از آزمون های سال های گذشته است که همگی با مطالب این جزوه به راحتی قابل حل هستند.

همچنین شما داوطلب عزیز متوانید تمام این جزوات را بصورت یکجا در اینجا (پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا) مشاهده و با تخفیف خرید نمایید

با آرزوی موفقیت

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه حل مسائل تخلیه هوا و هود از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)
برای خرید جزوه راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی – نظارت و طراحی روی لینک خرید زیر کلیک کنید و بعد از خرید یک فایل pdf میتوانید دانلود کنید

مطالب مفید و مرتبط با این نوشته:

جزوات رشته تاسیسات مکانیکی

 

دیدگاهتان را بنویسید