جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید ویژه آزمون نظام مهندسی

راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید

جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید

به گزارش کلید واژه چهارمین جزوه هم از سری جزوات تاسیسات مکانیکی با نام راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید بر روی سایت قرار گرفت، این جزوات که به همت دوست عزیزمان جناب مهندس مصطفی موسوی دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر تالیف شده برای داوطلبان عزیز آزمون تاسیسات مکانیکی گرایش نظارت و طراحی آماده شده است.

جزوات دیگر این مجموعه شامل «جزوه راهنمای حل مسائل دودکش در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی» و «جزوه راهنمای حل مسائل تخلیه هوا و هود» و «جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای طبیعی» با کلیک بر روی هر کدام از جزوه های بالا میتوانید به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

مقدمه:

در آزمون‌های نظام مهندسی رشته تأسیسات مکانیکی، علاوه بر سؤالاتی که مبتنی بر خواندن اعداد از متن مباحث یا نشریات مطرح می‌شود و مستلزم خواندن و تسلط بر منابع مربوطه است، همواره بخشی از آزمون اختصاص به سؤالاتی دارد که از داوطلب انتظار حل مسئله و استنباط از جداول، نمودارها و فرمول‌های پایه مهندسی مکانیک است.

از آنجایی که بخش قابل توجهی از داوطلبین این آزمون ها را مهندسان شاغلی تشکیل می‌دهند که مدتی است از فضای آکادمیک فاصله گرفته اند، تسلط سابق بر روش های حل مسئله را ندارند.

عامل دیگری که باعث می شود داوطلبین در حل مسائل دچار چالش شوند پراکنده بودن ملزومات حل مسائل در بین مباحث است که نیاز به جمع آوری و تدوین آن‌ها به صورت یکجا وجود دارد.

جزوات مسئله محور به انجام این مهم می‌پردازند. در این جزوه ها هرآنچه در حل مسئله در مباحث مربوطه یا نشریات لازم بوده آمده است تا داوطلب روش حل مسئله را بیاموزد و دچار سردرگمی نشود.

تذکر: این جزوه صرفا راهنمای حل مسئله است و مطاله‌ی آن نباید جایگزین مطالعه بخش مربوطه در مباحث مقررات ملی ساختمان شود. در هر صورت داوطلب باید متن مبحث را نیز خوانده و به آن تسلط داشته باشد.

در این جزوه چه می خوانیم؟‌

این جزوه دارای دو فصل  است که شامل درسنامه و حل مثال‌های کاربردی هر بخش می‌شود. مثال‌ها از آزمون‎های نظام مهندسی سال‌های اخیر انتخاب شده است. تعداد کل مثال‎های این جزوه ۴ مثال است. فصول کتاب به قرار زیر است:

فصل اول: تعویض هوای پارکینگ

این فصل دارای دو بخش است. تعویض هوای طبیعی پارکینگ و تعویض هوای مکانیکی آن. در این فصل از مطالب مربوط به پارکینگ در مبحث ۱۴ و مبحث ۳ استفاده شده است و شامل ۲ مثال از آزمون‌های نظام مهندسی سال‌های گذشته و یک مثال تألیفی است.

فصل دوم: تعویض هوای موتورخانه تبرید

این فصل نکات مربوط به تعویض هوای موتورخانه از فصل ۱۴ را به طور یکجا و کاربردی خلاصه کرده است و یک مثال از آزمون­های سال­های گذشته نیز آورده شده است.

جزوات مرتبط:

با توجه به این که مسائل مربوط به تعویض و تخلیه هوا در فصل‌ها و مباحث مختلف آورده شده است، بر آن شدیم تا با جمع آوری این مطالب، حل مسئله را برای داوطلب راحت تر کنیم. بخش‎های مختلف مربوط به تعویض و تخلیه هوا در عین استقلال به یکدیگر بی‌ربط نیستند. لذا ما برای کاهش هزینه‎های داوطلب، این جزوه‌ها را هم به صورت تکی تهیه کردیم (تا هر کس بتواند فقط در بخش مورد نیاز خود هزینه کند) و هم به صورت مجموعه‌ای (تا داوطلبانی که قصد خرید کلیه جزوه ها و تسلط بر این بخش دارند بتوانند با تخفیف همه جزوه ها را خرید کنند.)

جزوه ی حاضر دومین جزوه از مجموعه جزوه های مسئله محور مهندس موسوی و اولین بخش از پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» است. سایر جزوه های پک «تعویض و تخلیه‌ی هوا» عبارتند از تخلیه هوا و هود (فضاهای خاص و هود آشپزخانه تجاری)، تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه های تبرید. جزوه‌ی تأمین هوای احتراق نیز در صورت درخواست داوطلبین به پک مذکور اضافه خواهد شد.

سخن پایانی: با توجه به این که این جزوه فقط برای یک گروه از مسائل مطرح در آزمون نوشته شده است، در تألیف آن اصل بر خلاصه و مفید بودن مطالب بوده است. تسلط بر این مبحث مستلزم حل نمونه سوالات مربوط به این مبحث از آزمون های سال های گذشته است که همگی با مطالب این جزوه به راحتی قابل حل هستند.

همچنین شما داوطلب عزیز متوانید تمام این جزوات را بصورت یکجا در اینجا (پکیج جزوات راهنمای حل مسائل تعویض و تخلیه هوا) مشاهده و با تخفیف خرید نمایید

با آرزوی موفقیت

برای دیدن چند صفحه نمونه از جزوه حل سوالات تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید از اینجا دانلود کنید (دانلود نمونه)
برای خرید جزوه راهنمای حل مسائل تعویض هوای پارکینگ و موتورخانه تبرید در آزمون نظام مهندسی تأسیسات مکانیکی – نظارت و طراحی روی لینک خرید زیر کلیک کنید و بعد از خرید یک فایل pdf میتوانید دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید