پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی – نظارت تأسیسات مکانیکی مهر ۹۹

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی - نظارت تأسیسات مکانیکی مهر ۹۹

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی – نظارت تأسیسات مکانیکی – مهر ۹۹

با توجه به روند کاربردی تر شدن سوالات آزمون نظام مهندسی، لازم است داوطلبان درک درستی از طرز فکر طراحان سوال و سلیقه آن ها داشته باشند. لذا تحلیل آزمون های نظام مهندی اهمیت ویژه ای دارد.

در آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات مکانیکی مهر ۹۹ مانند دوره پیش سهم نشریات زیاد بود و به طور ویژه به نشریه ۳-۱۲۸ توجه خاصی شده بود. در عوض سهم نشریه ۶-۱۲۸ کمتر از آزمون گذشته بود. همچنین سوالات مطرح شده از مبحث ۱۷ مانند آزمون مهر ۹۸ زیاد بود. مبحث ۱۶ بیشترین تعداد سوالات را داشت به طوری که از صفحه ۲۹ و ۱۲۴ این مبحث ۵ سوال مطرح شده بود! چندین مسئله محاسباتی مطرح شده بود که از سال گذشته بیشتر بود و به ویژه به بخش سایکرومتری و تبرید که بیشتر مربوط به آزمون طراحی است بیش از حد انتظار پرداخته شده بود.

اشتباهات فاحش در طراحی سوالات کاهش یافته بود که با این حال برخی سوالات مثل سوال ۷، ۶، ۱۴ و ۴۳ ابهاماتی داشتند که برخی از آنها کاندیدای حذف نیز هستند.

لازم به ذکر است در صورت حذف سوال نمره آن به همه داوطلبان داده می شود، چه آن سوال را پاسخ داده باشند چه نداده باشند.

در این آزمون نیز مثل خیلی از آزمون های قبلی از مباحث ۱، ۲، ۳ و ۲۲ سوالی مطرح نشده بود.

در پاسخنامه حاضر مسائل به صورت کاملا تشریحی حل شده اند و کلیه منابع مورد نیاز علاوه بر ذکر بند و شماره صفحه، متن مورد ارجاع نیز آورده شده که از این لحاظ از سایر پاسخنامه های موجود متمایز و برتر است. همچنین کلیه شکل ها یا جداول مورد نیاز در پاسخ آورده شده است.

به جز پاسخنامه تشریحی، به عنوان هدیه به کاربران، پاسخنامه نیمه تشریحی به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در بخش اول نیز پاسخنامه نیمه تشریحی شامل گزینه صحیح هر سوال و آدرس دقیق منبع سوال (در قالب شماره بند، نقشه یا جدول و همچنین صفحه مربوطه) است.

در بخش دوم نیز این نوشتار، نحوه توزیع سوالات آزمون نظام مهندسی رشته تأسیسات مکانیکی مهر ۹۸ جهت استفاده داوطلبین گرامی تهیه شده است که می‌تواند میزان اهمیت هر مبحث و در نتیجه میزان زمان مطالعه اختصاصی آن را برای داوطلب مشخص کند.

دوستان همچنین میتوانند پاسخنامه تشریحی طراحی تاسیسات مکانیکی – مهر ۹۹ رو هم از همین سایت تهیه کنند

تذکر: این پاسخنامه پیش از انتشار کلید منتشر می‌شود. بدیهی است پس از انتشار کلید، اطلاعات تکمیلی به این پاسخنامه افزوده و نسخه جدید در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

برا دیدن فایل نمونه این پاسخنامه تشریحی نظارت مکانیک کلیک کنید

مطالب مرتبط با آزمون تاسیسات مکانیکی

نمونه سوالات مباحث ۲۲ گانه

جزوات رشته مکانیک

آزمون های آنلاین مباحث

 

 

دیدگاهتان را بنویسید