حواشی نطق نماینده خمین و توهین به سازمان نظام مهندسی

نطق نماینده خمین

حواشی نطق نماینده خمین و توهین به سازمان نظام مهندسی

به گزارش کلید واژه به دنبال نطق رضایی نماینده خمین در یکم آذر در مجلس شورای اسلامی و توهین به نظام مهندسی و جامعه مهندسین، این نطق باعث جریجه دار شدن احساسات جامعه مهندسین شد و واکنشهای شخصیت های حقیقی و حقوقی رو بر انگیت که در زیر به بعضی از این موارد اشاره میکنیم

قسمتی از نطق نماینده خمین:

رضایی نماینده خمین امروزیکم آذرماه ۹۶با ناراحتی در رابطه با سازمان نظام مهندسی ساختمان می گوید: کسانی که این سازمان ها را درست کرده اند و در مجلس آن را قانونی کردند، تنها برای منافع خود چنین کردند و موجب خسارت‌های فراوان به مردم شدند که نمونه آن بیمارستان سرپل ذهاب است. امروز بر مجلس و دولت فرض است که بساط این سازمان‌های منفعت‌طلب و فاسد را برچینند و گرفتاری‌های مردم را رفع کنند.

اعتراض مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان به هیات رییسه مجلس منعکس می شود

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان در گفتگوی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان و عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح شد:

اعتراض سازمان نظام مهندسی ساختمان نسبت به سخنان خلاف واقع نماینده خمین علیه جامعه مهندسی کشور به هیات رییسه مجلس منعکس خواهد شد.
دکتر کامبیز نرماشیری در گفتکوی تلنفی با مهندس علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و عضو کیمیسیون عمران مجلس، نسبت به سخنان غیر کارشناسی و خلاف واقع در خصوص عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان توسط نماینده مردم خمین در صحن مجلس شورای اسلامی، انتقاد نموده و از این عضو کمیسیون عمران درخواست کرد متن بیانیه مشترک سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها و اعتراض مهندسان کشور را به اطلاع هیات  رییسه مجلس شورای اسلامی برساند.

یاداشت دکترترکان در خصوص نطق پیش از دستور نماینده خمین علیه جامعه مهندسی کشور

 یاداشت رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص نطق پیش از دستور نماینده خمین علیه جامعه مهندسی کشور

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی دکتر اکبر ترکان در واکنش به بخشی از نطق میان دستور محمدابراهیم رضایی نماینده شهر خمین در مجلس شورای اسلامی نوشت:

گاهی بنده وامثال بنده تصور میکنیم این که جایگاه اجتماعی به ما  داده شده ؛ یعنی علم و تخصص ما هم برتر است ، آن وقت خودمان را بی نیاز از سوال کردن و یاد گرفتن می‌دانیم.

این مقام سیاسی هم دچار همین مشکل شده اند.

رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پیشنهاد نمودتا از این نماینده محترم مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان دعوت  و جلسه ای توحیهی برای مسائل مطرح شده از سوی ایشان برگزار شود.

بیانیه مشترک روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در خصوص طرح مطالب خلاف واقع از سوی نماینده خمین

بیانیه مشترک روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها در رابطه با مطالب خلاف واقع نماینده خمین یکم آذرماه ۱۳۹۶ منتشرشد.
 بیانیه مشترک روسای سازمان  نظام مهندسی  ساختمان استان ها در خصوص طرح مطالب خلاف واقع از سوی نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی علیه جامعه مهندسی ساختمان

بسمه تعالی

?مقام معظم رهبری در دیدار جامعه مهندسی کشور: درباره نظام مهندسی و قانونی که گذاشته شده اینها خوب است، منتها اینها را به مرحله  عمل و تحقق برسانید؛ نگذارید اینها مورد غفلت قرار بگیرد
?صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه، یکم  آذرماه سال ۹۶ شاهد بیان مطالب نادرستی در نطق میان دستور آقای محمدابراهیم رضایی، نماینده محترم مردم خمین در مجلس شورای اسلامی علیه سازمان نظام مهندسی ساختمان و جامعه مهندسان کشور بوده است که طرح این مسائل ناصحیح و خلاف واقع از تریبون مجلس شورای اسلامی؛  موجب رنجش بیش از ۴۶۰ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در استانهای مختلف کشور به عنوان تخصصی ترین و بزرگترین تشکل حرفه ای مردم نهاد گردیده است.
?این روزها با وقوع زمین لرزه ۷ و ۳ دهم ریشتری در مناطق غرب کشور که موجب تالم و تاسف همه هم وطنان عزیزمان شده، بار دیگر شاهد هجمه ها علیه مهندسان و سازمان نظام مهندسی ساختمان هستیم و این در حالی است که هنوز گزارش رسمی از علت بروز خسارات در مناطق زلزله زده از سوی نهادهای مسئول ارائه نشده است.
?آقای محمدابراهیم رضایی، نماینده محترم مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با نادیده گرفتن خدمات گسترده بیش از دو دهه مهندسان و سازمان های نظام مهندسی در نقاط مختلف کشور، ایجاد سازمان نظام مهندسی ساختمان با تدبیر و تصمیم نمایندگان مردم در خانه ملت در سال ۷۴ را صرفاً برای منافع  عده ای بیان کرده و آن را سازمانی فاسد برشمرده که برای مردم موجب شر و خسارت است که استفاده از اینگونه ادبیات در حقیقت ماهیت تقنینی و نظارتی مجلس شورای اسلامی را زیر سوال می برد.
?حال باید از این نماینده محترم پرسید، بیان این اتهامات علیه سازمان نظام مهندسی ساختمان در کدام محکمه به اثبات رسیده است که این گونه بی پروا در یکی از مهمترین تریبون های نظام مقدس جمهوری اسلامی به زبان آورده می شود.
این نماینده در بخشی دیگری از نطق میان دستور خود  برای اینکه عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان را زیر سوال ببرد؛ نمونه ای از خسارات وارده زلزله اخیر در استان کرمانشاه را مثال می زند و می گوید”بیمارستان سرپل ذهاب نمونه عملکرد سازمان نظام مهندسی است” و این در حالی است که ایشان هنور نمی دانند ساخت و ساز بیمارستان ها، مدارس و مراکز دولتی  وارد چرخه سازمان نظام مهندسی ساختمان نمی شوند و مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه نقشی نداشته اند.
سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانهای کشور در عمل به وظایف قانونی و به منظور اعاده حیثیت، شکایات جداگانه ای از این نماینده محترم مجلس شورای اسلامی به کمیسیون نظارت بر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارسال خواهند کرد و به ایشان نیز توصیه می نمایند هر چه زودتر از جامعه بزرگ مهندسان کشور و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان به واسطه بیان مطالب و اتهامات نادرست خود عذرخواهی نمایند؛ در غیر این صورت با توجه به آنکه اظهارات به عمل آمده از مصادیق نشر اکاذیب است؛ سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها حق شکایت در مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ دانسته و از شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز پیگیری و اقدام جدی در این خصوص را در راستای دفاع از حقوق اجتماعی و حیثیت حرفه ای اعضا و سازمان های نظام مهندسی ساختمان درخواست و مطالبه می نمایند.

پیام رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان برای جامعه مهندسی کشور

 مهندس رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با انتشار پیامی از افرادی که با  اظهار نظر هایشان  در مقام دفاع از  سازمان نظام مهندسی ساختمان برآمدندقدردانی نمود.

متن پیام بشرح ذیل است:

بسمه تعالی

خداوند بزرگ را شاکرم که در کنار همه سختی ها و مشکلات بیشماری که در راه ادای دین به ملت شریف ایران در حوزه مهندسی ساختمان وجود دارد باز  هم با توانی مضاعف و امید به آینده ای بهتر برای چهارصد هزار مهندس عضو این سازمان ، استوارتر از گذشته مسیر اعتلای مهندسی در کشور را طی می کنیم و هدف را آرمانی تر از همیشه انتخاب کرده ایم. فردای این ظرفیت عظیم علمی برای کشور، ساخت ساختمان هایی است که بیانگر توان مهندسان این کشور است و به میراثی ماندگار برای نسل های بعدی تبدیل خواهد شد .
اگر امروز شاهد کم لطفی ها و نامهربانی هایی بوده و هستیم باید بدانیم این موضوعات نه تنها ما را دلسرد نمیکند بلکه اراده ای محکم تر ازگذشته در ما بوجود خواهد آورد تا در نهایت جامعه مهندسی کشور مقهور بازی سیاسی دیگران نشود .
از همه همکاران ،دوستان و بزرگانی که پس از این اظهار نظر ها در مقام دفاع ازاین سازمان برآمدند صمیمانه سپاسگزارم و عزم راسخ خود و شورای مرکزی  را برای حضوری موثرتر و پویاتر در صحنه توسعه پایدار کشور اعلام میکنم و نوید روزهایی درخشان تر و بهتر را به مهندسان ایران عزیز که فرزندان این سرزمینند خواهم داد .
فرج الله رجبی
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان
یکم آذر ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید