فراخوان دوره آموزشی حضوری آشنایی با الزامات انشعاب های برق و تابلو کنتورها

فراخوان دوره آموزشی حضوری آشنایی با الزامات انشعاب های برق و تابلو کنتورها

فراخوان دوره آموزشی حضوری آشنایی با الزامات انشعاب های برق و تابلو کنتورها

به گزارش کلیدواژه و به نقل از سازمان نظام مهندسی استان قم ثبت نام  آموزش حضوری تخصصی تحت عنوان ”آشنایی با الزامات انشعاب های برق و تابلو کنتورها به مدت ۴ ساعت در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به توسط آقای مهندس سعید معصومی ارائه می گردد.

مکان برگزاری متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

مهلت ثبت نام تا پایان وقت اداری شنبه ۱۵ آذرماه می باشد.

ثبت نام در دوره:

ثبت نام از طریق سامانه نماسان- بخش خدمات آموزشی –سیمنارها

ضرورت واهداف دوره:          

آشنایی با آیین نامه شرکت توزیع در خصوص واگذاری انشعاب برق و انواع انشعابات

سرفصل ها:                   

معرفی انواع انشعابات برق

معرفی تابلوکنتور و مشخصات فنی تابلوها

انواع انشعابهای برق براساس نوع فعالیت و کاربری به شرح زیر می باشد:

۱-انشعاب برق مصارف خانگی: انشعاب برق برای مصارف خانگی به انشعابی اطلاق می شود که صرفا به منظور به کار انداختن و استفاده وسایل و تجهیزات متعارف خانگی در واحدهای مسکونی دایر می گردد.
۲-انشعاب برق مصارف اشتراکی: این انشعاب برای بکار انداختن تاسیسات اشتراکی مانند آسانسور، شوفاژ، تهویه مطبوع یا روشنایی عمومی و امثال آن در بلوکها و مجموعه های ساختمانی مسکونی و شهرکهای مسکونی و صنعتی و عمومی بطور جدا از سایر انشعابات دایر می گردد
۳-انشعاب برق مصارف عمومی: انشعاب برق برای مصارف عمومی به انشعابی اطلاق می شود که برای خدمات عمومی بکار رود .
۴-انشعاب برق تولید ( کشاورزی ): به انشعابی اطلاق می شود که از نیروی برق برای پمپاژ آبهای سطحی و زیر زمینی و یا پمپاژ مجدد آب، برای تولید محصولات کشاورزی استفاده می کند و دارای پروانه معتبر بهره برداری از سازمانهای آب منطقه ای نیز می باشد و همچنین انشعابی که برای صنایع کشاورزی جهت تولید فرآورده های کشاورزی و دامی در کارگاه ها(مشخص شده در تعرفه تولید کشاورزی) بکار می رود و دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی می باشد.
۵-انشعاب برق تولید (صنعت و معدن): به انشعابی اطلاق می شود که از برق برای به کار انداختن و بهره برداری از صنایع ، کارخانه ها ، استخراج معادن و صنایع کوچک و صنوف تولیدی که دارای پروانه معتبر بهره برداری از سازمانهای ذیربط هستند، استفاده می شود .
۶-انشعاب برق تجاری و سایر مصارف: انشعابی که برای محل کسب و کار دایر می گردد مشمول این تعرفه می باشد . ضمنا مصارف سایر انشعابهایی که با هیچیک از موارد فوق الذکر مطابقت ندارد مشمول تعرفه تجاری و سایر مصارف است .
۷-انشعاب برق مصارف آزاد: این انشعاب ویژه متقاضیانی است که تمایل به پرداخت هزینه های عمومی برقراری انشعاب برق ندارند . برقهای غیر دائم، چراغانی ها و تابلوهای تبلیغاتی نیز از جمله اینگونه انشعابات محسوب می گردند.

داوطلبان آزمون نظام مهندسی برای تسلط بیشتر می توانند از منابع زیر استفاده نمایند:

کلید واژه های ازمون نظام مهندسی (همه رشته ها)

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

آزمون آنلاین مباحث و کتب

فیلم آموزشی مباحث

نمونه سوالات مباحث

دیدگاهتان را بنویسید