کاهش ۶۲ درصدی حوادث و تلفات ساختمانی در تهران

حوادث و تلفات ساختمانی

به گزارش کلید واژه به نقل از سازمان نظام مهندسی استان تهران مهندس حسن قربانخانی رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در نشست خبری خود از کاهش حوادث و تلفات ساختمانی خبر داد، در این نشست که ۹ آبان در تهران برگزار شد قربانخانی گفت حوادث و تلفات ساختمان ۶۲% کاهش داشته.

کاهش ۶۲ درصدی حوادث و تلفات ساختمانی

قربانخانی در ادامه یادآور شد: در سال ۹۲،در تهران ۲۹ حادثه با ۱۹ تلفات رخ داده است. این آمار در سال ۹۵ با ۶۲ درصد کاهش به ۱۸ حادثه با ۷ فوتی رسیده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران  با بیان اینکه در ۴ سال گذشته، ۱۸۰ هزار ارجاع به مهندسان عضو سازمان در رشته های مختلف داشته ایم، گفت: اعضای دارای پروانه ما در سال ۹۰ حدود ۱۱ هزار نفر بودند که در سال ۹۵ این عدد به ۶۰ هزار نفر رسیده است؛ یعنی طی این مدت ۵ برابر شده است.

این در حالی است که در سال ۹۲ در شهر تهران ۲۰ میلیون متر مربع پروانه ساختمانی صادر شده و در سال ۱۳۹۵ این عدد به ۱۰ میلیون متر رسیده که نشان می دهد ساخت و ساز به ویژه در بخش صدور پروانه های ساختمانی نصف شده در حالی که تعداد مهندسان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از ۱۸۰ هزار ارجاع، ۵هزار و ۳۳۰مورد پرونده در شورای انتظامی برای مهندسان عضو سازمان تشکیل شده  که از این تعداد تنها ۲ هزار مورد منجر به محکومیت شده که خیلی از این موارد را خود نظام مهندسی پیگیری کرده است.
قربانخانی همچنین بیان کرد: در دو سیاست کلی ابلاغی نظام، مقام معظم رهبری تقویت سازمان نظام مهندسی را راهکار مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و بخش مسکن و شهرسازی دانسته اند، لذا معتقدیم هرکس با هر نیتی باعث تضعیف سازمان نظام مهندسی شود قطعا خلاف سیاست های کلی نظام حرکت کرده است.

منبع: سایت سازمان نظام مهندسی استان تهران

دیدگاهتان را بنویسید