دستورالعمل دوره های آموزشی برای قبول شدگان با نمره کمتر از حدنصاب در آزمون مهرماه ۱۳۹۹

دستورالعمل دوره های آموزشی برای قبول شدگان با نمره 48 و 49

انتشار دستورالعمل دوره های آموزشی برای قبول شدگان با نمره ۴۸ و ۴۹ در آزمون نظام مهندسی مهرماه ۱۳۹۹

به گزارش کلید واژه به نقل از دفتر مقررات ملی ساختمان، اطلاعیه دستورالعمل دوره های آموزشی برای شرکت کنندگان آزمون های ورود به حرفه مهندسان، معماران تجربی مهر ۹۹ منتشر شده است. در این اطلاعیه آمده که به دلیل شرایط بوجود آمده ناشی از ویروس کرونا داوطلبانی که نمره ۴۹ یا ۴۸ را کسب کرده اند درصورتیکه دوره های آموزشی مصوب را تا پایان اسفندماه ۱۴۰۰ با قبولی طی نمایند به عنوان قبول شده در آزمون تلقی می شوند و صلاحیت دریافت پروانه اشتغال به حرفه را خواهند داشت.

خاطر نشان می سازد که آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی و معماران تجربی ساختمان، معمولا دو نوبت در سال برگزار می گردد و هر نوبت در یک نیمه از سال است. در سال ۱۳۹۸ اولین آزمون در مهرماه ۹۸ برگزار گردید اما آزمون نوبت دوم که طبق برنامه ریزی انجام شده قرار بود در مورخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ به صورت سراسری برگزار گردد به دلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا به تعویق افتاد و آین آزمون با تقریبا ۷ ماه در مورخ سوم مهرماه ۱۳۹۹ در دو نوبت صبح و عصر و چهارم مهرماه ۹۹ در نوبت صبح برگزار گردید.

متن دستورالعمل ابلاغی دفتر مقررات ملی ساختمان به قرار زیر است:

پیرو اطلاعیه اعلام نتایج قطعی آزمون‏های ورود به حرفه مهندسان مورخ مهرماه ۹۹ و نظر به موافقت مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در جهت مساعدت با شرکت‌کنندگان به دلیل شرایط حاکم بر جامعه و همه‌گیری بیماری کرونا، شرکت‌کنندگان دارای نمرات ۴۸ و ۴۹ آزمون مذکور مشروط به گذراندن دوره‌های آموزشی مصوب شیوه ‏نامه صدور، تمدید و ارتقاء پایه مهندسی و قبولی در آزمون پایان دوره و اخذ گواهینامه قبولی تا حداکثر پایان اسفندماه ۱۴۰۰، به عنوان قبول‌شدگان در آزمون مهرماه ۹۹ محسوب می‏شوند.

لذا دستورالعمل دوره‌های آموزشی مذکور به ادارات کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شده و مهندسان می‌توانند از طریق مراجع مذکور از جزئیات برگزاری دوره‌های آموزشی مطلع و برای شرکت در دوره‌ها اقدام نمایند.

مجدداً تاکید می‌گردد این دستورالعمل صرفاً مربوط به آزمون مهرماه ۹۹ بوده و قابل تعمیم به آزمون‌های دارای اعتبار قبل و آزمون‏های دوره‌های آتی نخواهد بود و آن دسته از شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب قبولی نشده‌اند و مشمول این دستورالعمل نمی‌باشند می‏بایست در آزمون‌های دوره بعد شرکت نمایند.

داوطلبان آزمون های نظام مهندسی، نظام کاردانی و معماران تجربی می توانند برای موفقیت در آزمون از مطالب زیر استفاده نمایند:

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

جزوه های نظام مهندسی 

تست های تالیفی آزمون نظام مهندسی

فیلم های آموزشی همه رشته ها

همچنین شما داوطلبان عزیز میتوانید جدید ترین اخبار آزمون نظام مهندسی را از سایت و کانال کلید واژه دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید