اعزام تیم کارشناسان نظام مهندس خراسان و مازندارن به مناطق زلزله زده

تیم کارشناسان نظام مهندسی

اعزام تیم کارشناسان نظام مهندسی خراسان و مازندارن به مناطق زلزله زده

به گزارش کلید واژه به نقل از سایت سازمان نظام مهندسی کشور،استانهای خراسان رضوی و مازندران اقدام به اعزام تیم کارشناسان و کمک های نظام مهندسی استان خود به مناطغ زلزله زده کرمانشاه کردند.

همچنین در نشست ستاد بحران سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمانشاه به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده استان، امروزچهارشنبه (۲۴ آبان ماه) باحضوردکتر قناعت و مهندس جی افرام و مهندس طاهری اصل از هیات رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و هیات مدیره و کارشناسان نظام مهندسی کرمانشاه که در محل سالن جلسات سازمان نظام مهندسی کرمانشاه برگزارشد. طرح اسکان موقت آسیب دیدگان مطرح شد

مهندس طاهری اصل با بی نظیر خواندن زلزله ۷ ریشتری در غرب کشور، گفت: این زلزله ۱۹۳۰ روستا و ۷ شهرستان استان را دربرگرفته است و گزارشی از اقدامات رییس و هیات رییسه شورای مرکزی از اقدامات انجام شده و مواردی که در آینده صورت خواهد گرفت ارایه نمود
وی خاطرنشان ساخت: طی روزهای آینده با فراخوان کشوری طرح پیشنهادی اسکان موقت از سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها استعلام و ظرف مدت یکهفته پس از ارزیابی در گروه تخصصی عمران شورای مرکزی اجرایی می گردد.

اعزام تیم کارشناسان خراسان رضوی به مناطق زلزله زده غرب کشور

مهندس حسین کامران دیسفانی رییس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت به خانواده های جانباختگان این فاجعه اسفبار و ابراز تاسف از وقوع این حادثه، گفت: تخریب شمار زیادی از ساختمان های مسکونی و ابنیه و جانباختن عده ای از هموطنان عزیزمان و مجروح شدن شمار دیگری از آنان باعث دردمندی همه هموطنان است. بر این اساس، بر خود فرض می دانیم تا ضمن ابراز همدردی، اعلام نمائیم که این سازمان مصمم است تا با اعزام تیمی از کارشناسان به همراه کمک های مورد نیاز در منطقه، ضمن بررسی وضعیت منطقه نسبت به کارشناسی علل تخریب ساختمان ها بپردازد.
بر اساس گزارش ها، شدت زلزله ۷٫۳ ریشتری که بوقوع پیوسته، خسارات زیادی به بار آورده بدین جهت بررسی عوامل مختلف که مربوط به حوزه ساخت و ساز و رعایت مقررات ملی ساختمان می باشد، می تواند ما را در شناسایی نقاط ضعف در این حوزه و پیشگیری از حوادث اینچنین یاری و جلوی مشکلات بعدی را بگیرد .
وی اظهار داشت: تیم کارشناسان فنی و مهندسی این سازمان، ضمن بازدید از مناطق زلزله زده، اقلام ضروری مورد نیاز از قبیل پتو، چادر و … را نیز که از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تهیه و ارسال گردیده به زلزله زدگان اهدا کردند.
کامران افزود: امیدواریم علل تخریب بناهای غیر استاندارد و گزارشاتی که از سوی این تیم ارائه می گردد بتواند نقاط ضعف ساخت و سازها را شناسایی والزام به رعایت مقررات ملی ساختمان را مورد تأکید قرار داده و در خصوص آموزش و ترویج آن به مهندسان مفید و موثر واقع گردد.
کامران در پایان با اعلام اینکه همه ما در قبال حادثه رخ داده مسئولیم، همت و تلاش مردم و مسوولین را تسکین دهنده الام حادثه دیدگان دانست.

اعزام تیم کارشناسی مهندسان مازندران به مناطق زلزله زده

مهران فرصت رئیس سازمان نظام مهندسی استان مازندران در گفت و گو با روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به عمق خسارات جانی و مالی به شهروندان بویژه در استان کرمانشاه در پی زلزله اخیر اظهار داشت: مسکن از نیازهای اولیه هر شخص می باشد و با توجه به اینکه جهت تهیه این نیاز هزینه نسبتا بالایی به میزن توانایی های افراد صرف می شود، آوار شدن این سرپناه بر سر مردم و بی خانمان شدن و از دست دادن اعضای خانواده به هیچ طریقی قابل جبران نیست.
وی با اشاره به زلزله های ورزقان، رودبار و بم اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ما بر روی گسل زلزله واقع شده و وقوع این بلایای طبیعی گریز ناپذیر است باید اقدامات و مطالعات هدفمند و منسجمی از سوی هر یک از دستگاه ها و نهادها در جهت کاهش حداقلی خسارات این حوادث غیرمترقبه صورت گیرد.
فرصت ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان مازندران به عنوان سازمان حرفه ای و تخصصی در صنعت ساختمان ، با تشکیل تیم کارشناسی از مهندسان هفت رشته ساختمانی در تدارک اعزام این تیم به مناطق زلزله زده و بررسی و مستندسازی آسیب های وارده به ساختمان ها و اماکن شهری است .
وی افزود:پس از بررسی مستندات گرداوری شده ،نتایج علمی این بازدید در قالب طرح پژوهشی در اختیار پژوهشکده ها ، مراکز آموزشی و سازمان ها و نهادهای مرتبط قرار خواهد گرفت.
رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر رسالت سازمان در رخدادهای اجتماعی بیان داشت: از دست دادن صدها تن از هموطنان در این حادثه موجب تاثر جامعه مهندسی استان شد که به منظور مشارکت در کمک رسانی به بازماندگان ، کانکس هایی با کارکرد بهداشتی و زیست محیطی جهت استفاده در سکونت گاه های موقت به منظور بهره برداری ۱۵۰۰ نفر در دست تهیه می باشد.
فرصت افزود: کمک های انسان دوستانه پرسنل این سازمان نیز در قالب مواد غذایی و بهداشتی صبح امروز به مناطق زلزله زده ارسال شد.

دیدگاهتان را بنویسید