سمینار آشنایی با مباحث و بررسی حقوقی مسئولیت های مجریان ذیصلاح

سمینار آشنایی با مباحث و بررسی حقوقی مسئولیت های مجریان ذیصلاح

سمینار آشنایی با مباحث و بررسی حقوقی مسئولیت های مجریان ذیصلاح

به گزارش کلیدواژه و به نقل از سازمان نظام مهندسی استان قم سینار تخصصی تحت عنوان آشنایی با مباحث و بررسی حقوقی مسئولیت های مجریان ذیصلاح به مدت ۲ ساعت در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ با تدریس آقای دکتر محمدعلی اشعری برگزار می گردد. (ویژه اعضای نظام مهندسی قم)

سمینار آشنایی با مباحث و بررسی حقوقی مسئولیت های مجریان ذیصلاح

نحوه شرکت در سیمنار:

ثبت نام از طریق سامانه نماسان- بخش خدمات آموزشی –سیمنارها

دوره به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری لازم برگزار میگردد و همچنین استفاده از ماسک الزامی می باشد.

مکان برگزاری متعاقباً اعلام میگردد

نکته: شرکت اعضایی که در بهمن ماه سال جاری نسبت به تکمیل کاربرگ جهت فعالیت در صلاحیت اجرا اقدام و اعلام آمادگی نموده اند؛ در سمینار مذکور الزامی می باشد.

وظایف مجری ذیصلاح:

در ابتدای پروژه لازم است تا مجری ساختمان به بررسی دقیق نقشه‌ها بپردازد و در صورت رویت اشکال یا ایراد در آن نظرات پیشنهادی خود را برای اصلاح به طراح و محاسب به صورت کتبی اعلام نماید. هم چنین در حین اجرای پروژه چنان چه مهندس مجری تغییر در برنامه تفضیلی پروژه را ضروری تشخیص دهد، قبل از موعد انجام کار مراتب را با ذکر دلیل و به صورت کتبی به کارفرما اطلاع دهد. لازم به ذکر است که اعمال هرگونه تغییرات مستلزم کسب مجوز از ناظر ساختمان می‌باشد.

هم چنین مجری پروژه موظف است از مهندسان رشته‌های دیگر ساختمان، کاردان های فنی، معماران تجربی، کارگران و استاد کاران و هم چنین عوامل فنی ماهر در اجرای پروژه استفاده کند، هم چنین مصالح مورد استفاده توسط مجری ساختمان باید مصالح مطابق مشخصات فنی نقشه‌ها باشد.

همان طور که شروع کار مجری ساختمان با استفاده از نقشه‌هایی است که محاسب در اختیار او گذاشته است پایان کار مجری ساختمان نیز منجر به تهیه نقشه‌های جزئیات به همان صورتی که اجرا شده اعم از معماری، سازه، تاسیسات و … می شود. ای نقشه‌ها باید به تایید ناظر یا نظران رسیده و یک نسخه از آن هم به کارفرما ارائه شود.

داوطلبان آزمون نظام مهندسی برای تسلط بیشتر می توانند از منابع زیر استفاده نمایند:

کلید واژه های ازمون نظام مهندسی (همه رشته ها)

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

آزمون آنلاین مباحث و کتب

فیلم آموزشی مباحث

نمونه سوالات مباحث

دیدگاهتان را بنویسید