انتشار پیشنویس ویرایش ۴ مبحث ۱۵ برای نظر خواهی

ویرایش 4 مبحث 15

انتشار پیش نویس غیر قابل استناد ویرایش ۴ مبحث ۱۵ مقررات ملی ساختمان (آسانسورها و پلکان برقی) برای نظر خواهی

به گزارش کلید واژه به نقل از دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان پیش نویس ویرایش ۴ مبحث ۱۵ مقررات ملی ساختمان (آسانسور و پلکان برقی) توسط کمیته تخصصی این مبحث آماده شده و برای نظر خواهی از اساتید، مهندسان و سایر متخصصان و دست اندرکاران این رشته منتشر شد تا نظرات و پیشنهادات دوستان در خصوص این پیش نویس ارائه شود و در صورت تایید تغییراتی اعمال شود، بدیهی است که هرچه پیشنهادات بیشتر و منطقی تر باشه مبحث ۱۵ پربارتری خواهیم داشت.

متن این اطلاعیه بدین شرح می باشد:

کمیته تخصصی مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان (آسانسورها و پلکان برقی) پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و با در نظر گرفتن نظرات و بازخورد های جامعه حرفه ای در خصوص ویرایش فعلی مبحث پانزدهم، پیش نویس ویرایش چهارم این مبحث را تهیه نموده است. از کلیه اساتید، مهندسان و سایر متخصصان و دست اندرکاران این رشته دعوت می شود نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص پیش نویس مذکور حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۰/۲۰ به دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان ارسال نمایند.

منبع: دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان به نشانی http://www.bhrc.ac.ir

1 دیدگاه برای ”انتشار پیشنویس ویرایش ۴ مبحث ۱۵ برای نظر خواهی“

  1. باسلام
    احتراما, ضمن تشکر اززحمات آن کمیته محترم،لطفا درموارد ذیل نیز درصورت امکان درراستای بهینه شدن طراحی و حل مشکلات ساخت وساز تجدید نظر بفرمایید.
    اول اینکه درخصوص ارتفاع بیش از ۲۱متر باتوجه به اینکه بعضا در قسمت همکف فضای تجاری درنظرگرفته میشود،وورود خروج آن مستقل میباشد.این ارتفاع کمی بیشتر گردد.مثلا تا ۲۳متر
    دوما درخصوص تعریف طول مسیر حرکت و کف ورودی اصلی باتوجه به اینکه حداکثر کد همکف ۱٫۲۰میباشد.مبنای محاسبه ارتفاع طول مسیر باشد نه کف ورودی اصلی.
    سوما در ساختمانهایی که نیاز به آسانسور میباشد ابعاد قید شده در مبحث و فضای مقابل با ابعادی که گفته شده برای آسانسور صندلی چرخدار باشد.مبهم و مغایرت دارد.؟!!

دیدگاهتان را بنویسید