برگزاری آموزش مجازی حفاظت از ارزش‌های شهری؛ سهل‌انگاری بر خشت‌های خاطره

برگزاری آموزش مجازی حفاظت از ارزش‌های شهری؛ سهل‌انگاری بر خشت‌های خاطره

برگزاری آموزش مجازی حفاظت از ارزش‌های شهری؛ سهل‌انگاری بر خشت‌های خاطره

به گزارش کلیدواژه و به نقل از سازمان نظام مهندسی استان تهران آموزش مجازی تخصصی تحت عنوان شرح حفاظت از ارزش‌های شهری؛ سهل‌انگاری بر خشت‌های خاطره به مدت ۳ ساعت در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ از ساعت ۱۵ الی ۱۸ با تدریس ترانه یلدا، غلامرضا خوش گفتار منفرد و تارا قاسمی برگزار می گردد.

شرکت در دوره:

حفاظت از ارزش‌های شهری؛ سهل‌انگاری بر خشت‌های خاطره

در هزاره سوم که با عنوان «عصر اطلاعات، ارتباطات» و جهانی شدن اقتصاد، فرهنگ، اجتماع، سیاست و شکل گیری جامعه شبکه‌ای و مادی زدایی اقتصاد و وابستگی آن به اقتصاد فرهنگی مشهور است، نگاه به ارزشها و به ویژه ارزشهای تبدیل به هویت شده، از جمله مکانهای جغرافیایی و مخصوصاً شهرهای دارای سابقه تاریخی و فرهنگی که نماد عینی تکامل جامعه بشری و تبلور ارزشهای آن می باشند، اهمیت بسزایی یافته‌اند.

با توجه به اهمیت ارزشهای شهری در هویت بخشی به شهرها از یک طرف و جایگاه آنها در فرآیند توسعه اقتصادی پایدار شهری مبتنی بر اقتصاد فرهنگی از طرف دیگر، به همراه اقدامات گسترده فعالیتهای نوسازی شهری و به ویژه مراکز شهری در کشور زمانی معنا دارخواهد بود که تبلورعینی درفیزیک شهرداشته و در واقع کالبد بیرونی و فیزیک شهر را تحت تاثیرقراردهد.

حفظ هویت و اصالت شهری و تبیین حیات شهری براساس شواهد ومدارک علمی همواره مورد توجه بوده است از جمله شاخص‌های مهم هویت شهری می‌توان به حس آسایش، امنیت، آرامش، حس تعلق به مکان ووامکان ایجاد تعاملات اجتماعی میان ساکنان برشمرد. همچنین درراستای تحقق توسعه پایدار شهری می‌بایست شرایطی فراهم شود تا امکان بسترسازی توسعه پایدار انسانی و بهبود رفاه اجتماعی، شهروندی به برقراری عدالت اجتماعی منجر شود.

داوطلبان آزمون نظام مهندسی برای تسلط بیشتر می توانند از منابع زیر استفاده نمایند:

کلید واژه های ازمون نظام مهندسی (همه رشته ها)

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

آزمون آنلاین مباحث و کتب

فیلم آموزشی مباحث

نمونه سوالات مباحث

دیدگاهتان را بنویسید