نحوه قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران

قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران

راهنمای قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران

سوال خیلی از داوطلبان آزمون نظارت عمران این است که نحوه قبولی در آزمون نظارت عمران چگونه است یا چگونه در آزمون نظارت عمران قبول شویم؟

آزمون نظام مهندسی نظارت عمران از آزمون‌های مهم ورود به حرفه مهندسان می باشد در این آزمون به صورت جزوه باز (open book) می باشد داوطلبان باید حداقل نمره ۵۰ را کسب کند تا بتوانند در آزمون موفق شود

آزمون نظارت عمران دارای ۶۰ سوال تستی و  مدت زمان این آزمون۱۵۰ دقیقه می باشد که برای پاسخ به هر سوال ۲٫۵ دقیقه وقت داریم

با توجه به اینکه ما نیاز داریم فقط ۵۰ درصد نمره را کسب کنیم  و باید به ۳۰  سوال جواب صحیح بدهیم. پس میشود گفت برای هر سوال ۵ دقیقه زمان داریم که زمانه نسبت خوبی است، اما باید توجه داشت این آزمون دارای نمره منفی هم میباشد که باید ۳۰ سوال صحیح بدون پاسخ اشتباه داشته باشیم

به عقیده بیشتر کارشناسان بهتر است ما حداقل ۳۵ سال را پاسخ داده تا در صورتی که یکی دوپاسخ اشتباه داشته باشیم باز هم نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران را بیاورید

در آزمونهای ورود به حرفه مهندسی زمان و مدیریت زمان مهمترین عامل قبولی می باشد دوستان هرگز نباید در این آزمون به سوالات سخت و زمانبر در ابتدا پاسخ دهند. چون تمام نمره سوالات چه ساده و چه سخت یکی می باشد و به شما برای پاسخگویی به سوالات سخت نمره اضافه تعلق نمیگیرد پس بهتر است ابتدا به سوالات ساده پاسخ داده شود و در دور دوم به سوالات سخت تر.در این آزمون نباید با سوالات به اصطلاح کشتی گرفت زیرا تنها بازنده این کار خود داوطلب می باشد.

مدیریت زمان در این آزمون نظارت عمران هنریست که هرکس آن را به خوبی انجام دهد به راحتی در آزمون قبول شده و هر کس نتواند آن را مدیریت کند از قبولی در آزمون باز می‌ماند.

راه های قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران

اما چگونه می‌شود زمان را آزمون نظام مهندسی عمران نظارت مدیریت کرد؟

ما در اینجا  چند پیشنهاد به شما داوطلبان عزیز می دهیم

سوالات آزمون  به صورت سوالات ساده ، متوسط و سخت تقسیم بندی می شود همانطور که در بالا گفته شد بهتر است ابتدا به سوالات ساده و متوسط پاسخ داده شود و اگر در انتهای آزمون فرصتی بود به سوالات سخت و زمانبر پاسخ داده شود.البته اینجا منظور از سوالات زمانبرشامل سوالات ساده ولی دارای چند مرحله پاسخ که باعث اتلاف زمان زیادی می شود نیز هست.

توصیه اول به داوطلبان دانستن بودجه بندی سوالات عمران نظارت می باشد، شما با دانستن اینکه کدام مباحث مهمتر است میتوانید وقت بیشتری برای آن مباحث قرار بدهید، ولی در کل از هیچ مبجثی نباید گذر کرد و به بهانه کم بودن تعداد سوالات آن در آزمون بیخیال خواند آن مبحث شد، ولی باید زمان مطالعه را هم با توجه به اهمیت مبحث تنظیم کرد

اما توصیه دوم استفاده از کلید واژه آزمون نظام مهندسی عمران نظارت می باشد. با توجه به تعدد منابع آزمون نظارت عمران، پیدا کردن سریع جواب مشکل می‌باشد. و گاهی داوطلبان حتی کتاب و مبحثی را سوال از آن تالیف شده را نمی توانند تشخیص دهند. برای این منظور استفاده از کلید واژه آزمون نظام مهندسی که شمارا مستقیم به کتاب و صفحه مورد نظر هدایت می کند توصیه می‌شود.

راهنمای استفاده از کلید واژه را می‌توانید در همین سایت مشاهده کنید

توصیه سوم تست زنی زیاد قبل از آزمون می باشد، مسلمان در هر کاری به انسان تمرین زیادی انجام دهد سرعت انجام آن کار برای انسان بیشتر و انجام کار راحت تر می شود. وقتی شما از یک مبحث تعداد ۱۰۰،۲۰۰ یا ۳۰۰ عدد تست را حل کرده باشین مطمئناً نسبت به وقتی که فقط ۱۰ تست از آن رو حل حرکت کرده باشید سرعت شما  در تست زنی و پیدا کردن پاسخ بالاتر می باشد.برای این منظور ما نمونه سوالات تالیفی مباحث ۲۲ گانه را برای داوطلبان آماده کرده ایم که سعی شده ازهر صفحه کتاب یک تست تعریف شود تا داوطلب هم تست های زیادی را برای  تمرین داشته باشد و هم همراه با این تست زنی کل کتاب را مجدد مرور نماید.

با آرزوی قبولی شما دوست عزیز در آزمون نظارت عمران

 

2 دیدگاه برای ”نحوه قبولی در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران“

 1. ازمون نظام مهندسی تاریخ برگذاریش کیه ؟ و کجا باید نام نویسی کنم ؟

  1. سلام
   تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی متغیره
   شما میتونید عضو کانال ما در تلگرام بشین و به محض اعلام زمان آزمون متوجه میشین
   آیدی کانال ما @kelidvajeh

دیدگاهتان را بنویسید