تصویب آیین­ نامه اجرایی صرفه­ جویی مصرف انرژی در ساختمان

صرفه جویی مصرف انرژی

تصویب آیین نامه اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان

به گزارش کلید واژه دات آی آر به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هیئت وزیران دولت دوازدهم آیین نامه اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان را تصویب کرد و وزارت راه و  شهرسازی را موظف کرد ظرف سه ماه نسبت به بازنگری مقررات ملی ساختمان به منظور ممیزی، تعیین رده انرژی و چگونگی تعبیه سامانه‌های کنترلی لازم با جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز اقدام نماید.

هیئت‌وزیران با هدف صرفه  ‌جویی مصرف انرژی در ساختمان ‌ها از طریق جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز و ارتقای بهره‌ وری انرژی و کاهش آلاینده ‌های زیست‌محیطی، آیین  نامه اجرایی صرفه ‌جویی مصرف انرژی در ساختمان ‌ها را تصویب کرد.

به موجب این آیین  نامه، وزارت راه و شهرسازی موظف شد برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها، حداکثر ظرف سه ماه نسبت به بازنگری مقررات ملی ساختمان به منظور ممیزی، تعیین رده انرژی و چگونگی تعبیه سامانه‌های کنترلی لازم با جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز اقدام نماید.

دولت همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی را موظف کرد برای جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز، حداکثر ظرف دو سال پس از ابلاغ مقررات ملی ساختمان، نسبت به ممیزی انرژی و تعیین وضعیت ساختمان خود اقدام و برنامه‌های اجرایی را برای بهبود عملکرد مصرف و رسیدن به حد الگوی مصرف انرژی تهیه و حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۹ نسبت به انجام اصلاحات ساختمانی و تعبیه سامانه‌های کنترلی لازم اقدام نمایند.

 

منبع:http://www.irceo.net

دیدگاهتان را بنویسید